Lista aktualności Lista aktualności

Jedno dziecko - jedno drzewko

W dniu 12.10.2019 r. (sobota) Nadleśnictwo Świebodzin wraz z Gminą Świebodzin na obszarze okalającym boisko piłkarskie w Lubogórze organizuje akcję „Jedno dziecko –jedno drzewo”.

 

Idea tego przedsięwzięcia ma na celu upamiętnienie narodzin dzieci sadzeniem drzew, co odwołuje się do tradycji oraz zwiększa świadomość społeczną w kontekście szeroko pojętej odpowiedzialności za środowisko naturalne. Głównym założeniem opisywanej akcji jest to, aby posadzone przez rodziców drzewko towarzyszyło dorastającym młodym Polakom w trakcie ich życia.

 

Drzewa rozmieszczone zostaną zgodnie z projektem w ściśle określonych przyporządkowanych dla poszczególnych osób miejscach. Dlatego też każdy kto zdecyduje się spędzić z nami to sobotnie przedpołudnie będzie mógł co jakiś czas powracać do „swojego” drzewa i kontrolować jego kondycję. Nadleśnictwo Świebodzin zapewnia sadzonki oraz wsparcie merytoryczne natomiast Gmina Świebodzin oprócz udostępnienia terenu zobligowała się do pielęgnacji małych drzewek w pierwszym okresie ich rozwoju poprzez wykaszanie konkurencyjnej roślinności oraz podlewanie w okresach suszy.

 

UWAGA !!!

LICZBA DRZEWEK JEST OGRANICZONA

ZACZYNAM SADZIĆ O GODZINIE 10.00