Wydawca treści Wydawca treści

Historia

Nadleśnictwo Świebodzin powstało w 1945 r., w wyniku upaństwowienia dotychczas prywatnych lasów, i początkowo zajmowało obszar 7 100 ha.

W 1973 roku po przeprowadzeniu reorganizacji Lasów Państwowych, do Nadleśnictwa Świebodzin przyłączono dawne Nadleśnictwa Łagów, Ołobok, Szczaniec i obręb Dąbrówka Nadleśnictwa Trzciel. W toku kolejnych reorganizacji , w 1985 r. i 1997 r., obszar o powierzchni 13 100 ha został przekazany do nowo utworzonych Nadleśnictw Babimost i Bytnica. 


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Miejsca i obiekty

Miejsca i obiekty

Na terenach leśnych przyległych do akwenów wodnych zlokalizowanych jest jedenaście ośrodków wypoczynkowych.

 
W Łagowie znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy „Leśnik". Obiekt znajduje się w centrum miejscowości, nad brzegiem jeziora Łagowskiego, w otoczeniu Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Udostępnia się tam 110 miejsc noclegowych o wysokim standardzie hotelowym: pokoje 2-3-4 osobowe, apartamenty, salę konferencyjno-szkoleniową, salę konsumpcyjno-bankietową, plac zabaw dla dzieci, boiska sportowe, plażę, wypożyczalnię sprzętu pływającego, parking i garaże. Na terenie ośrodka można grillować; tutejszą specjalnością jest dzik z rożna.
 
 

 
Z wypoczynku w okresie wakacji korzysta również młodzież harcerska w urządzonych na terenach leśnych Nadleśnictwa trzech stałych letnich bazach harcerskich zlokalizowanych nad J. Niesłysz w Niesulicach i Krzeczkowie-Tyczynie.
 
Dla osób stroniących od zorganizowanych form wypoczynku, Nadleśnictwo Świebodzin udostępnia corocznie cztery leśne pola biwakowe:
  • „Słoneczne", 
  • „Pod Bukami", 
  • „Pom", 
  • „Plaża Borów".
Wszystkie zlokalizowane nad jeziorem Niesłysz w Krzeczkowie –Tyczynie.
 
Odwiedź również portal CzasWLas.pl